Aktualności |
Tytuł: | Aktualności |
Koncert chóru "Don Diri Don"i chóru "Encanto"
🎶Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Don Diri Don, który odbędzie się w najbliższy czwartek (28.11) o godzinie 18:00 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości 40 w Szczecinie. Będzie to wspólny koncert z chórem dziecięcym Encanto PSM I i II stopnia ze Szczecinka. W programie koncertu nastąpi indywidualna prezentacja repertuaru obu chórów, a także zaprezentowany szczecińskiej publiczności zostanie wspólny utwór „Missa Brevis” Charles’a Gounod’a stworzony na chór dziecięcy oraz organy. 🎵Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy! Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie #pomzachodnie #pomorzezachodnienews #PomorzeZachodnie
Zaproszenie na koncerty chóru w Hamburgu
3 grudnia o godzinie 16:00 w kościele Christ Konig Kirche w Hamburgu, w dzielnicy
Lokstedt, chór Don Diri Don zaśpiewa koncert, podczas którego zgromadzona, polska
oraz niemiecka, publiczność będzie mogła wysłuchać utworów muzyki sakralnej,
rozrywkowej oraz kolęd z wielu krajów. Zapraszamy na to wydarzenie.
Koncert jest współfinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie.
2 grudnia o godzinie 15:00 w „Hospital zum Heiligen Geist”, Hamburg-Poppenbuttel,
Hinsbleek 11 w Hamburgu odbędzie się koncert chóru Don Diri Don, na który wszystkich
serdecznie zapraszamy. W programie muzyka sakralna, rozrywkowa oraz kolędy z
całego świata.
Koncert odbędzie się przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.
Koncert chóru "Don Diri Don" Serdecznie zapraszamy na koncert chóru, który odbędzie się 30 listopada o g. 18:00 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości 40 w Szczecinie. W programie muzyka sakralna, rozrywkowa oraz kolędy z całego świata. Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie.
1 października chór zaśpiewa w kościele pw. św. Róży z Limy w Nowym Jorku, w dzielnicy Brooklyn. Gorąco zapraszamy do wysłuchania koncertu. Wydarzenie jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski oraz SEC.
Don Diri Don rusza do Nowego Jorku! Już jutro startuje nasze tournee artystyczne po Nowym Jorku! Podczas 5 dni w 🇺🇸 weźmiemy udział w obchodach Dni generała Pułaskiego, wystąpimy w Katedrze św. Patryka czy kościele św. Stanisława Kostki. W programie nie zabraknie czasu na zwiedzanie oraz spotkanie z Polonią. Na naszym facebooku na bieżąco informować będziemy o przebiegu tournee! Koncerty w Nowym Jorku są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i SEC.Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Don Diri Don 20 września o g. 18:30 na dziedzińcu Opery na Zamku w Szczecinie.
Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Don Diri Don 20 września o g. 18:30 na dziedzińcu Opery na Zamku w Szczecinie.
Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Don Diri Don 16 września o g. 19:00 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie Zdroju. W programie sakralna muzyka chóralna.
10 czerwa o g. 18:00 chór Don Diri Don uświetnił swoim występem obchody 60-lecia Szczecińskiej Energetyki Cieplnej podczas koncertu w Operze na Zamku. SEC dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnych wspaniałych jubileuszy!
Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Don Diri Don 12 maja o g. 18:00 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego (Al. Niepodległości 40) w Szczecinie. W programie współczesna, ludowa i rozrywkowa muzyka chóralna. Wstęp wolny, zapraszamy! Partnerem wydarzeń jest Pomorze Zachodnie
Serdecznie zapraszamy na koncert Don Diri Don, który odbędzie się 12 grudnia o g. 18:00 w Akademii Sztuki (Ogród Zimowy). Wydarzenie dofinansowane przez Województwo Zachodniopomorskie.
Wstęp wolny, zapraszamy!!!
Dodatkowo, mamy przyjemność poinformować, iż 14 oraz 15 grudnia 2019 roku Don Diri Don wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Budapeszcie (International Choral Festival Chorus Inside). Koncerty te zostaną zrealizowane dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że na wyjazd do Budapesztu potrzebna będzie notarialnie poświadczona zgoda obojga rodziców na wyjazd dziecka.
2019-03-15 4 kwietnia 2019r. o godz. 19.30 w Kościele pw św. Wojciecha przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie Koncert Pasyjny w rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II Stabat Mater – Piotr Gryska utwór skomponowany na orkiestrę kameralną, organy, solistów oraz chór Wykonawcy: Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don-Diri-Don pod dyrekcją Dariusza Dyczewskiego Zespół Instrumentalny Musica – w skład zespołu wchodzą nauczyciele instrumentaliści ze szkół szczecińskich. Zespół Musica pracuje pod kierunkiem Anny Strycharczyk. Soliści: Sylwia Burnicka -Kalischewska – sopran - profesor nadzwyczajna w Katedrze Wokalistyki Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Ewa Filipowicz-Kosińska – alt - profesor nadzwyczajna w Katedrze Wokalistyki Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Kierownik Katedry Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie. Jakub Stefek – organy – asystent w Katedrze Muzyki Kościelnej Akademii Sztuki w Szczecinie – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Bartosz Rozdeba – recytacja – student Akademii Sztuki w Szczecinie
Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Szczecin. Wydarzenie dofinansowane przez Województwo Zachodniopomorskie.
Wstęp wolny! ZAPRASZAMY
2018-11-14
Prof.dr hab. Dariusz Dyczewski,dr hab. Sylwia Burnicka–Kalischewska, dr Friederike Meinel w Ueckermünde
14 grudnia 2018 | godz. 19.00 | piatek | Ueckermunde | Na zaproszenie Miasta Ueckermünde oraz Stowarzyszenia Muzycznego Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. 14 grudnia br. o godzinie 19:00 Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego DON DIRI DON pod dyrekcją JM Rektora Akademii Sztuki prof. dr. hab. Dariusza Dyczewskiego wystąpi w Sali Ratuszowej Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde z Koncertem Adwentowym. Partie solowe przejmą prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska (sopran), dr Friederike Meinel (sopran) oraz Alexander Kalischewski (sopran chłopięcy). Usłyszymy także Monikę Walczukiewicz przy fortepianie oraz zespół „Musica”, na który specjalne instrumentacje rozpisał dr Artur Cieślak.
Przedięwzięcie dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
30 listopada 2018 | piątek | godz. 19.00 | Berlin | Friedrichstadtpalast |
Na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji KIWANIS, wspierającej potrzebujące dzieci na całym świecie Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don pod dyrekcją Rektora Akademii Sztuki prof. dr. hab. Dariusza Dyczewskiego, który właśnie wrócił do kraju po sukcesach podczas tournee w Katarze, weźmie udział w prestiżowym Koncercie Adwentowym w Berlinie, który odbędzie się w Atrium przy Friedrichstadtpalast w Berlinie 30 listopada br. o godzinie 19:00.
Honorowy patronat nad koncertem objął Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech prof. dr hab. Andrzej Przyłębski.
W programie koncertu z cyklu „Dzieci pomagają dzieciom – muzyka tworzy przyszłość” znajdą się różnojęzyczne utwory bożonarodzeniowe znane ponad wszelkimi granicznymi podziałami.
Swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili także soliści: prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska (sopran), dr Friederike Meinel (sopran) i Alexander Kalischewski (sopran chłopięcy).
Usłyszymy także Monikę Walczukiewicz przy fortepianie oraz zespół „Musica”, na który specjalne instrumentacje rozpisał dr Artur Cieślak.
Szczecińscy artyści otrzymali od Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego zaproszenie na bankiet w Ambasadzie Polskiej w Berlinie w dniu koncertu.
ARTplanety w Pałacu pod Globusem
31 sierpnia 2018 r. , godz.12.00
ARTplanety …. to propozycja twórczego pożegnania wakacji w Pałacu pod Globusem, siedzibie Akademii Sztuki w Szczecinie, miejscu, w którym w każdym zakątku czai się coś pięknego i tajemniczego, coś co warto samodzielnie zbadać i doświadczyć.
Wśród wykonawców będzie m.in. chór dziecięcy Don Diri Don, który na Planecie Szalonych Dźwięków zaprosi do zabawy i wspólnego śpiewania. Na tej wyjątkowej planecie będzie można nie tylko rozwiązywać kalambury muzyczne ale także zaprezentować najdziwniejsze kroki Jlub…….. zabawić się w dyrygenta.
Don Diri Don, to chór o bogatej muzycznej tradycji i licznych nagrodach. W zespole śpiewają uzdolnieni muzycznie chłopcy i dziewczynki w wieku od 6 do 16 lat. Zespół z powodzeniem brał udział w międzynarodowych festiwalach chóralnych m.in. w Bergamo (1992, Włochy), Austrii (1993,1994), na Słowacji (1994), Sardynii (1995). W 2003 r. Don Diri Don połączył się z chórem chłopięcym tworząc jedną 120 osobową rodzinę śpiewaczą. Z ogromnym powodzeniem koncertuje na polskich i zagranicznych scenach muzycznych m.in. w USA (począwszy od Kalifornii, Los Angeles, aż do Chicago), Chinach (Pekin, Kanton, Hong Kong), a także jako pierwszy zespół z Polski koncertował w Nassau na Wyspach Bahama i Malezji (Kuala Lumpur Genting). W maju 2017 r. zespół zdobył trzy złote dyplomy na25 Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Chieti we Włoszech. W październiku br. przed zespołem duże tournée, tym razem do Kataru.
Kilka słów o imprezie:
Pałac pod Globusem, jako centralna gwiazda, wokół której krążą ARTplanety. W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia br. dzieci w wieku 6-14 lat odbędą pełną tajemnic podróż ze sztuką. Organizator zaprasza do przygody z plastyką, eksperymentami, muzyką, zabawą. Będzie możliwość zmiany planety, bądź pozostanie w wybranej na dłużej. W drugiej edycji imprezy będzie można odwiedzić:
< >Planetę Szalonych Artystów (miejsce twórczych inspiracji „co w duszy gra’);Planeta Szalonych Dźwięków (zabawy ruchowe i śpiew);Planeta Designerów ( być jak kreator mody);Planeta Odkrywców (tajemne miejsca w Pałacu);Planeta Szalonych Filmowców (m.in. triki animacji poklatkowej).Akademii Sztuki w Szczecinie
KONCERT PASYJNY Giovanni Battista Pergolesi STABAT MATER DOLOROSA
16 marca 2018 w Pałacu pod Globusem odbył się koncert pasyjny, którego muzycznym bohaterem był Giovanni Battista Pergolesi i jego dzieło powstałe w 1736 roku - STABAT MATER DOLOROSA. Wystąpili: Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don (przygotowanie prof. dr hab. Dariusz Dyczewski), Chór Żeński Primo Vero (przygotowanie dr Zbigniew Woźniak) oraz Orkiestra Kameralna „Musica”. W partiach solowych usłyszeliśmy Igę Caban – sopran oraz Jadwigę Bosacką – mezzosopran. Basso continuo wykonał Krzysztof Figiel. Koncert poprowadziła Natalia Grudnik. Dyrygowała Anna Strycharczyk dla której był to koncert dyplomowy.
Koncert dyplomowy.
Dofinansowano ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.
Syberiada 2017 Kemerovo - kolejny sukces chóru.
Chór zdobył pierwsze miejsce, a dyrygent prof. dr. hab. Dariusza Dyczewski tytuł najlepszego dyrygenta.
Koncerty na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji KIWANIS
Na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji KIWANIS / o. Düsseldorf, wspierającej potrzebujące dzieci na całym świecie Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don pod dyrekcją Rektora Akademii Sztuki Prof. dr. hab. Dariusza Dyczewskiego weźmie udział w prestiżowym Koncercie Adwentowym w Düsseldorfie, który odbędzie się w Kościele Miejskim Johanneskirche 3 grudnia o godzinie 14:30.
Informacje o koncercie: http://www.kulturkurier.de/veranstaltung_495158.html
http://www.polnisches-institut.de/
Kolejny koncert na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji KIWANIS : Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don pod dyrekcją Rektora Akademii Sztuki prof. dr. hab. Dariusza Dyczewskiego weźmie udział w prestiżowym Koncercie Adwentowym w Berlinie, który odbędzie się w Katedrze Miejskiej Französische Friedrichstadtkirche w Berlinie 12 grudnia o godzinie 19:00.
ARTYSTYCZNY UKŁAD PLANETARNY w Pałacu pod Globusem
31 sierpnia 2017 r.
Pałac pod Globusem, jako centralna gwiazda, wokół której krążą ARTplanety. W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia br. dzieci w wieku 6-14 lat odbędą kosmiczną podróż ze sztuką. Organizator zaprasza do przygody
Pamiętniki z podróży - Dubaj Zobacz zdjęcia w dziale Galeria - Dubaj 2015
08 listopada 2015
Drodzy rodzice, dzisiaj zorganizowaliśmy ostatnią wycieczkę do Dubaju.
Pozdrawiamy z upalnych Emiratów. Jutro ok. 12 - 13 czekamy na Państwa na parkingu przy Trzech Orłach w Szczecinie.
Pa, Pa.
07 listopada 2015
Dzisiejszy dzień spędziliśmy na cudownej wycieczce w Abu Dhabi. O 10 wyjazd po śniadaniu, po 2 godzinach byliśmy już w bardzo nowoczesnym mieście świata. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania olbrzymiego meczetu Szejka Zayeda (zdjęcia w drodze). Po przyjechaniu na parking nastąpiła pierwsza selekcja naszych dzieci a dotyczyła ubioru, siedem dziewczynek i jedna osoba dorosła nie spełniły wymogu ubioru (długi rękaw, zakryte nogi, chustki na głowach), policjant nie zgodził się i nie przepuścił dalej. Następnie kolejna kontrol przejście przez bramki, tutaj już przepuścili i znaleźliśmy się na terenie olbrzymiego meczetu. Biały marmur, złote żyrandole, kamienie Svarovskiego, kryształowe drzwi, kolumny z masy perłowej, nie opiszę tego tak dokładnie,proszę zaglądnąć w zakładkę ze zdjęciami, chodziliśmy na boso i wszystko nam opowiadała Pani Grażyna nasz przewodnik. Zaliczyliśmy jeszcze dziwną toaletę gdzie przed wejściem myliśmy nogi ( zdjęcia). Potem była przejażdżka autokarem po Abu Dhabi i o 15.00 przybyliśmy do hotelu Crowne Plaza - 5 gwiazdek gdzie mieliśmy obiad (patrz zdjęcia).
Pozdrawiamy.
06 listopada 2015
Dzień jak co dzień, po udanym koncercie poprzedniego dnia wszyscy wyspani i najedzeni udaliśmy się nad morze, była to nasza ostatnia wizyta na plaży, pozostałe dwa dni mamy już zaplanowane na zwiedzanie Abu Dabi i kolejnej wizyty w Dubaju. Praktycznie cały czas siedzieliśmy w gorącej wodzie Morza Arabskiego. O 14.30 - obiad, potem odpoczynek, tylko kilka osób wybrało się na hotelowy basen, większość odpoczywała w klimatyzowanych pokojach. Wieczór to już Gala Finałowa zamykająca cały festiwal. Zmieniliśmy trochę nasz repertuar i zaprezentowaliśmy inne piosenki. Wszystkim to przypadło do gustu. Po zakończonym koncercie
Pozdrawiamy.
05 listopada 2015
Kolejny dzień przywitał nas bardzo słoneczną pogodą (to już staje się nudne), po śniadaniu hotelowy autokar zabrał nas wszystkich na upragnione zakupy, tym razem zaliczyliśmy duże centrum handlowe w Szardży. Trzy godziny spędzone w sklepach usatysfakcjonowały wszystkich.
Pozdrawiamy.
04 listopada 2015
Dzisiejszy dzień to plaża , basen i dopiero wieczorem generalna próba do jutrzejszej oficjalnej inauguracji festiwalu. W centrum miasta przy dużym diabelskim młynie ( kole ) , którym dzisiaj mieliśmy okazję przejechać się wybudowano scenę pełną kolorowych reflektorów, ustawiono
Pozdrawiam. D. D.
03 listopada 2015
Kolejny dzień wakacji dla dzieciaków. Po pysznym śniadanku o 11 wszyscy wyruszyliśmy na pobliską publiczną plażę, po 15 minutach dotarliśmy do bardzo szerokiej i pokrytej złotym piaskiem przepięknej plaży z parasolami, bufetem, toaletami i ciepłą wodą w morzu ( + 29 st. ). W słońcu termometr wskazywał + 34 st. Praktycznie do godziny 13.30 wszyscy siedzieliśmy w bardzo ciepłym morzu (zobacz zdjęcia). O 14.00 obiad, jak zwykle kilka potraw do wyboru i o 15.30 wyruszyliśmy na wielką przygodę czyli na SAFARI. Super samochody, wręcz luksusowe, yeepy marki Toyota.
Pozdrawiam. D. D.
02 listopada 2015
Dzisiaj dzień przywitał nas słońcem i temperaturą + 32 st. O 9.30 było późne śniadanie , wszystko w formie bufetu , każdy mógł wybrać na co miał ochotę. O 11.30 przyjachał autokar i polski pilot , który był z nami przez cały dzień. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejechania autokarem przez miasto , pierwszy przystanek to wspólne zdjęcie wykonane na tle słynnego hotelu w kształcie żagla Burj Al Arab ( zdjęcie 1).
Pozdrawiam. D. D.
01 listopada 2015
Jest 2.00 w nocy wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do hotelu, zmęczeni. Przywitała nas temperatura 28 st. Zastanawiamy się jaka będzie temperatura w dzień. Sam lot był super, dobry i nowy samolot, na obiad kurczaczek z ryżem, deser, coca cola. Rano mamy śniadanko o 9.30 w hotelowej restauracji potem o 11 autokarem udajemy się na wycieczkę - w planach jest Dubaj. Wieczorem opiszę całą eskapadę. Pozdrawiamy i proszę się nie martwić jest wszystko SUPER. D. D.
IX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Bratysławie
W dniach 4 - 7.12.2014 Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego DON - DIRI - DON brał udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Bratysławie na Słowacji. W festiwalu zaprezentowało się 13 chórów z Irlandii, Ukrainy, Rosji, RPA, Czech, Wielkiej Brytanii, Litwy i Polski. Chóry prezentowały się w różnych programach artystycznych w 11 wybranych kategoriach. Chór DON-DIRI-DON w kat. chórów dziecięcych do 16 lat, otrzymał ZŁOTE PASMO a w kat. muzyka sakralna SREBRNE PASMO ( złota w tej kat. nie przyznano ). W Jury festiwalu zasiadali profesorowie , doświadczeni dyrygenci i pedagodzy z uczelni muzycznych Słowacji, Rosji, Polski, Czech, i Niemiec. Chór DON-DIRI-DON był jedynym chórem reprezentujący Polskę. Po koncercie laureatów otrzymał propozycję udziału w międzynarodowych festiwalach w Republice Południowej Afryki i na Litwie. DON-DIRI-DON godnie reprezentował Szczecin na scenie sali koncertowej Pałacu Prymasowskiego w Bratysławie.
Dariusz Dyczewski - dyrygent chóru DON-DIRI-DON.
Pamiętniki z podróży - Japonia
Zobacz zdjęcia z Japonii - w dziale Galeria - Japonia
26 sierpnia 2014 godz. 18:50
Szczęśliwie wylądowaliśmy we Frankfurcie. Czekamy na samolot do Warszawy. DD
26 sierpnia 2014
Wtorek godz.8.00 jedziemy na miejsce zbiòrki, żegnamy się z rodzinami i jedziemy na lotnisko. Niedzielę dzieciaki spędziły z
23 sierpnia 2014
Dzisiaj wszyscy spotkaliśmy się o 10.00 na wspólnej zbiórce w parku.
22 sierpnia 2014
Czwartek 21.08 cały dzień w podróży. Z japońską dokładnością przejechaliśmy prawie 600 km. Z wieloma przystankami i z prędkością ok.
20 sierpnia 2014
Środa 20.08 to dzień na odpoczynek. Większość dzieci spędzała czas w rodzinach , choć około 20 dzieciaków przyjechało do hotelu , gdzie mieszkali dorośli i wszyscy razem wynajętym przez naszych gospodarzy autobusem udali się na wycieczkę. Zwiedziliśmy z przewodnikiem miasto i okolice odwiedziliśmy Muzeum Natury i Aktywności Człowieka a także Muzeum Przyrody połączony z parkiem. Na zakończenie wszyscy dostali tradycyjny zestaw obiadowy i ok. 14.30 udali się ze swoimi gospodarzami do domów.
19 sierpnia 2014
19.08 - wtorek o godz. 10.00 wszyscy spotkaliśmy się w przepięknej Satanona Concert Holl ( sala koncertowa na 500 osób ). Następnie próba naszego chóru i z chórem dziecięcym z Santy , o 14.00 odbył się wspaniały koncert , który z przerwą trwał ponad 2 godziny . Nasza " Szła dzieweczka " po japońsku robiła furorę. Po koncercie jak zwykle party dla chórów , słodycze , napoje i zabawy. Wieczór już wszyscy spędzili w rodzinach . Jutro mamy czas na odpoczynek i zwiedzanie. Dalej mamy upał , słońce i dużą wilgotność. Pozdrawiamy. D. D.
18 sierpień 2014
Dzisiejszego ranka już od 8.00 byliśmy w słynnym Japan Universal Studios , do 16.00 mieliśmy możliwość zwiedzania super atrakcji , które zostały wybudowane ku uciesze wszystkich serc. To co zobaczyły dzieci i my dorośli to przeszło Nasze oczekiwania. O godz. 12.00 była pierwsza kontrolna zbiórka - wszyscy piali z zachwytu, potem jeszcze do 16.00 szaleństwa - Park Jurajski, Szczęki,Spiderman czy słynny Harry Potter.
16 sierpień 2014
Dzisiejszy dzień ( 16.08 ) sobota dobiega końca. Bardzo intensywny dzień i pełen wrażeń. Od 9.00 wspólne próby i próby generalne w dużej sali koncertowej Shimin Holl. Wszystko perfekcyjnie przygotowane co do minuty z wejściem, śpiewaniem, zejściem z sali koncertowej. Nasz chór wypadł doskonale, bardzo dużo ciepłych słów było skierowanych do naszego zespołu. Przesyłamy w galerii kilka zdjęć m.in. przesyłamy zdjęcie naszych ostatnich obiadków, które dzieciaki dostawały, każdy mógł zawsze coś wybrać dla siebie. Po koncercie odbył się wielki bankiet dla wszystkich chórów: picie, słodycze, zabawy, śpiewy - konkursy. Na koniec łzy pożegnania i wymiana adresów. Ok. 19.00 wszyscy rozjechali się do domów. Cała kadra została zaproszona na pożegnalną kolację - wykwintna kuchnia, toasty i ciepłe słowa skierowane do naszego chóru. Wszystko wypadło Super - wasze dzieciaki tworzące chór są wspaniałymi ambasadorami Polski i Szczecina . Jutro niedziela - dzień odpoczynku, w południe będziemy uczestniczyć w wielkim festynie Międzynarodowej Wymiany Kulturalnej w Wakayama. O 16.00 przejazd do naszego hotelu studenckiego, kolacja i wyjście do dużego centrum handlowego. W poniedziałek już o 6.30 wyjeżdżamy do Osaki aby zwiedzić słynne Japann Universal Studio. Wieczorem już będzie nas gościł chór z miasta Sanda City, kolejne wrażenia prześlę we wtorek. Pozdrawiamy. D. D.
15 sierpień 2014
Dzisiejszy dzień jak już wspominałem był bardzo ciężki dla całego chóru
14 sierpień 2014
Przepraszam ,że dopiero dzisiaj piszę ale właśnie jesteśmy w hotelu w którym jest internet, ale zacznę od początku. Lot Warszawa - Frankfurt - Osaka był spokojny, odbył się bez większych turbulencji, podano obiad ( dwa do wyboru , wieczorem kolacja potem wszyscy poszli spać, rano śniadanko. Osaka powitała nas upałem i wysoką wilgotnością. Po powitaniu na lotnisku nasi opiekunowie przewieźli wszystkich do świątyni buddyjskiej potem do bardzo znanej mariny z targiem rybnym, gdzie poznaliśmy olbrzymie ilości ryb i owoców morza. Wielką atrakcją był pokaz krojenia tuńczyka - giganta. Potem był wykwintny obiad z możliwością wyboru różnorodnych dań, przystawek, deserów, lodów. Po obiedzie krótki spacer po okolicy, gdzie na wzór europejski wybudowano mini uliczki i kamieniczki przypominające stare zakątki Wenecji i Florencji. Całość otoczona była wielkim Luna Parkiem. Zmęczeni ale najedzeni dotarliśmy na pierwszy nocleg - był to duży kompleks domów akademickich.
11 sierpień 2014
W skwarze i upale dotarliśmy do Warszawy, tuż przed naszym przyjazdem nad stolicą przeszła burza, spacerkiem dotarliśmy do hotelu Metropol. O godz. 19.30 nasze dzieci opanowały słynne warszawskie Złote Tarasy, były sklepy, pizza i hamburgery. O 22.00 już wszyscy padli zmęczeni w swoich łóżkach. Jutro czeka Nas ciężki dzień - od godz.10.00 w samolocie z krótką przerwą - przesiadką we Frankfurcie, i dalej kolejne godziny lotu. Pozdrawiamy. D.D.
Pamiętnik z podróży - Brazylia
Zobacz zdjęcia z Brazylii - w dziale Galeria - Brazylia oraz fragment koncertu w dziale DON-DIR-DON w Internecie !
01 październik 2013
1.10 - wtorek , to już ostatni dzień naszego pobytu w Cabo Frio. O 10.00 była wizyta u burmistrza miasta , krótki koncert , wymiana kurtuazyjnych słów i uściski dłońi. O 12.00 lunch i o 13.00 wyjazd autokarem do pobliskiej rybackiej osady , tam zakotwiczyliśmy na statek wycieczkowy ALEKSANDER i popłyneliśmy na 3 godzinną wycieczkę . Odwiedziliśmy dwie dziewicze plaże , podpłyneliśmy blisko plaży , skok do wody i piękna dziewicza plaża ze złotym piaskiem. Wszyscy stwierdzili ,że to był raj na ziemi. Jak na zakończenie festiwalu i naszego pobytu w Brazylii był to wspaniały dzień na podsumowanie całego pobytu. Super wycieczka i super przeżycie. Wieczorem pożegnalna kolacja u Naszego sympatycznego organizatora Pan Ruy , w jego domu spotkaliśmy się z członkami Jego chóru , którzy przygotowali pyszne jedzonko. Powrót do hotelu i pakowanie walizek. Jutro 2.10 w środę śniadanko , potem krótki spacer nad ocean , o 12.00 lunch i wyjazd na lotnisko do Rio. Samolot do Frankfurtu wystartuje o
Pozdrawiam i spotykamy się w piątek o 6.11 na dworcu PKP w Szczecinie. Pa , Pa.
30 września 2013
Dzisiaj 30.09 - poniedziałek przywitał nas pochmurny poranek ale ciepły . Po śniadaniu o 9.30 udaliśmy się na spotkanie z dyrektorem departamentu edukacji w Cabo Frio , krótki koncert , drobne prezenty dla dzieci i poczęstunek , wypełniło poranek. Lunch o 12.30 , potem krótki odpoczynek i o 14.00 podzieliliśmy się na dwie grupy , część udała się do centrum miasta na zakupy a pozostali poszli na plażę nad ocean - piękne słońce , biały piasek i wzburzony ocean. Wieczorem kolacja w hotelowej restauracji i odpoczynek w pokojach. Jutro ciekawy dzień , rano przyjmie Nas burmistrz Cabo Frio a po obiedzie wypłyniemy statkiem na 3,5 godzinną wycieczkę.
Pozdrawiam. D. D.
29 września 2013
29.09 - niedziela , o 8.30 - śniadanie , o 10.45 przejazd do kościołao
Pozdrawiamy . D. D.
28 września 2013
28.09 - sobota , rano tradycyjnie śniadanko , potem ostatnia wymiana pieniędzy i wyjście na plażę , błękitne niebo i szum oceanu , wielkie fale - kąpiel tylko przy brzegu , wiry i wciągające prądy - wszyscy byli posłuszni . O 13.00 lunch - właściciel restauracji prosił dzieci o wybierania potraw w mniejszych ilościach gdyż było dużo jedzenia pozostawionego na talerzach przez dzieci - i oczywiście po mojej interwencji ,po obiedzie 3 dziewczynki pozostawiły mięso , które nie zjadły - WSTYD .
27 września 2013
Kolejny dzien w Cabo Frio 27.09 - piatek , rano pyszne sniadanko , potem wspaniala plaza i odpoczynek , slonce i kapiel w oceanie. ( patrz zdjecia ) ,o 13.00 - lunch , jak zwykle kilka dan do wyboru .O 15.00 udalismy sie na wspolna probe do kosciola , wszystkie chory przygotowuja na koncert finalowy slynne Alleluja G.F.Haendla. Po probie poszlismy do centrum miasta na deptak tam dzieciaki dostaly godzine na zakupy.
26 września 2013
26.09 - czwartek , rano pyszne śniadanko i od 9.30 rozpoczęliśmy turę koncertów w 3 szkołach Cabo Frio. Tym razem byliśmy w szkołach publicznych , trochę zaniedbanych i mało estetycznych , uczniowie też byli trochę mniej zdyscyplinowani , mieliśmy wrażenie że często nauczycieli nie panowali nad swoimi wychowankami. Ale poradziliśmy sobie , włączając tych młodych ludzi do wspólnego wykonania utworów brazylijskich , które przywieźliśmy wyuczeni na blachę. Owację i piski przy śpiewaniu tych utworów towarzyszyły nam podczas dzisiejszych koncertów. O 12.30 - lunch , pyszny i obfity ( patrz zdjęcia ) ,potem spacer nad ocean ,dzisiaj tylko moczyliśmy nogi ale jutro będziemy się kąpać i opalać. O 15.00 wyjście do dużego super mercado ( słodycze, coca-cola ) . Wieczorem o
Pozdrawiamy wszystkich rodziców. D.D
25 września 2013
25.09 - środa , rano w Petropolis przywitał nas deszcz ale generalnie
Pozdrawiamy wszystkich Naszych wiernych
Pozdrawiam
24 września 2013
24.09 - wtorek , przywitało Nas słońce , zbiórka wszystkich w szkole i
23.września 2013
Po szczęśliwym locie 18.09 o 5.30 po dwunastu godzinach lotu wylądowaliśmy w Rio de Janerio. I już na samym początku brazylijska maniana , na Naszych opiekunów czekaliśmy na lotnisku ok. 1 godz. Potem przejazd do szkoły Santa Marcelina gdzie powitano Nas napojami, gorącą pizzą , kanapeczkami i ciastem. Czekaliśmy na nowe rodziny i około godz. 17.00 wszyscy już byli zakwaterowani. 19.09 czwartek ,zwiedzają Rio ( na cały dzień mamy wynajęty autokar ) , katedra św. Sebastiana , plaża Copacabana, przejazd przez ścisłe centrum miasta ( budynki rządowe , centra finansowe ) , Teatr Narodowy ,centralny plac miasta , gdzie odbywają się protesty i marsze, potem wjazd na słynną Głowę Cukru ok, 400 m. - pierwsz etap pokonaliśmy na piechotę - wdrapując się przez dżunglę ze wspaniałą roślinnością i ganiającymi się małpami. Była też wizyta na słynnym Sambabronie , miejsce gdzie odbywa się wielka parada szkół samby w okresie karnawału , zdjęcia i dalej przejazd na słynny stadion Maracana. Wieczorem na kolację wszyscy trafili do swoich rodzin.
20.09 - piątek , to uroczysty koncert w sali koncertowej szkoły Santa Marcelina , w prywatnej szkole ( bardzo drogiej ) . Dzieciaki z tej szkoły gościły Naszych chórzystów w swoich domach. Koncert był w ramach 175 lecia kongregacji sióstr zakonnych , które prowadziły szkołę. Po koncercie ( owacje na stojąco ) był lunch i wynajętymi busami pojechaliśmy na słynny symbol Rio, pomnik Jezusa Chrystusa, i z wysokości ok.700 m. zobaczyliśmy wspaniały widok i panoramę miasta - lody i pamiątki na górze dopełniły całe zwiedzanie. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o park narodowy ze wspaniałym wodospadem. Ok. 19 byliśmy już odbierani przez Nasze rodziny do domów.
21.09 sobota - to cały dzień w rodzinach - dzieciaki były wraz ze swoimi rodzinami na słynnej plaży Copacabana - ocean, wspaniale fale , słońce i ponad 30 st. ciepła. Po południu prawie wszyscy spotkali się w największym centrum handlowym Ameryki Południowej " BARRA SHOPING CENTER " .
22.09 - niedziela - przejazd do Petropolis w drodze do następnych rodzin zatrzymaliśmy się w małym miasteczku Posse -tam o godz. 11.00 w miejscowym kościele uczestniczyliśmy we mszy św. Po mszy krótki koncert i wspólny obiad z dzieciakami z chóru kościelnego . Potem była wielka niespodzianka - wizyta w prywatnej szkole , która miała wspaniale zaplecze rekreacyjne - bilard , boiska , korty tenisowe , i basen - wszyscy w strojach kąpielowych razem z tutejszym chórem oddali się zabawą i igraszką w wodzie , potem ciastka i coca cola - wielka rozpusta. Wieczorem przyjazd do Petropolis i zakwaterowanie do nowych rodzin.
23.09 - poniedziałek Nasze dzieci od samego rana uczestniczyły w zajęciach szkolnych , osoby mówiące w j.angielskim opowiadały na lekcjach o Polsce i o zwyczajach . O 13.00 wszyscy udali się na lunch , po obiedzie próba a potem wymiana pieniędzy. Wieczór w domach. Przepraszam , że tak długo nie pisałem ale mieliśmy problemy z internetem.
Zapewniam że wszyscy są zadowoleni z rodzin , które przyjmują ich w domach , wszyscy są zdrowi nikt nie miał problemów żołądkowych - wszędzie panuje wielka maniana , nikt się nie śpieszy i nikt się z tego powodu nie przejmuje.
Pozdrawiam z Petropolis.D.D.
Uwaga wyjeżdżający do Ueckermünde !
Zbiórka o godzinie 12.00 na parkingu przy Trzech Orłach. Strój chóralny obowiązkowy. Wszyscy chórzyści powinni mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.
Odbiór dzieci na parkingu przy Trzech Orłach
WYJAZD DO BRAZYLI 17.09 – 04.10.2013
PROGRAM
17.09.2013 (wtorek)
7.00 – Zbiórka na Dworcu PKP Szczecin
7.31 – Wyjazd do Warszawy
13.50 – Przyjazd do Warszawy i przejazd na lotnisko
Warszawa – Frankfurt 18.05 – 19.55
Frankfurt – Rio de Janeiro 22.15 – 5.30
18.09.2013 (środa) Przylot do Rio
Przejazd do schroniska młodzieżowego na odpoczynek
Wieczorem zakwaterowanie u rodzin
19, 20.09.2013 (czwartek, piątek)zwiedzanie miasta Rio de Janeiro (Pomnik Chrystusa Odkupiciela, Głowa Cukru, Copacabana, Katedra, Maracana, Sambadrom)
21.09.2013 (sobota) Koncert – Sala koncertowa Szkoła Santa Marcelina
22.09.2013 (niedziela) Przejazd do Petropolis – zakwaterowanie w rodzinach
23.09.2013 (poniedziałek)Zwiedzanie miasta, wspólna próba z chórem w szkole
24.09.2013 (wtorek) Koncert - Kościół Najświętrzego Serca Pana Jezusa
25.09.2013 (środa) Przejazd z Petropolis do Cabo Frio
25.09 – 02.10.2013Udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Cabo Frio (zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu)
02.10.2013 (środa)Wylot
Rio de Janerio – Frankfurt 21.15 – 14.15
03.10.2013 (czwartek)Przelot
Frankfurt – Warszawa 15.45 – 17.20
Przejazd z Warszawy do Szczecina 23.20 – 6.06
04.10.2013 (piątek)
6.06 – przyjazd do Szczecina i odbiór dzieci na dworcu PKP
UWAGA!!!
Wszyscy wyjeżdżający do Brazylii proszeni są o podanie swoich aktualnych numerów paszportów oraz numerów PESEL.
Dane proszę przesyłać panu Rafałowi Pietras na adres: rpietras@post.pl lub sms-em (tel.: 782901950)
10.09
12.09
14.09 (SOBOTA)
NASTĘPNE PRÓBY ROZPOCZNĄ SIĘ:
Pamiętniki z podróży.
Najnowsze wiadomości z Indii:
05.02.2012
Najnowsza wiadomość od Pana Darka - w Szczecinie będziemy około godziny 17.
03.02.2012
Już ostatnia noc w Bombaju - jest teraz ok.28 st. Cały dzień dzieciaki spędzały z rodzinami , wieczorem o 19.00 zaśpiewaliśmy koncert w kościele św.Marii ,wszystkie rodziny gratulowały wspaniałego poziomu chóru.Jutro o 19.00 mamy wspólną kolację z chórem z Bombaju i jedziemy na lotnisko. Docierają do nas informację o mrozach i śniegach w Szczecinie a tutaj w dzień 35 st. i słońce.
Pozdrawiamy i do spotkania w niedzielę ok.16.30.D.D.
02.02.2012
Po dwóch dniach spotkaliśmy się z dziećmi 01.02.2012 w środę -wszyscy
Pozdrawiamy z zimowego Bombaju. D.D.
30.01.2012
Kochanin Rodzice - dzisiaj mam już dostęp do internetu ,przekazuje kolejne informację.Pobyt na Goa ,był SUPER. Ciężka nocna droga ,opłaciła się Wspaniała pogoda , kąpiel w morzu Arabskim , obiad na plaży , bardzo dobry koncert , przy pełnej publiczności - dały satysfakcję. W Pune byliśmy 29.01.2012 ,krótkie zwiedzanie , zakupy i powrót do kościoła św. Patryka z przygodami - mieliśmy przejść 45 min.
Pozdrawiamy.D.D.
27.01.2012
Szanowni rodzice - wczoraj w czwartek dzieciaki spędziły dzień w
Pozdrawiamy. D.D.
25.01.2012
Dolecieliśmy szczęśliwie do Bombaju w środę o 4.15 rano - wszystkie
Pozdrawiamy. D.D.
WYJAZD DO INDII
24.01.2012 – 6.00 zbiórka na parkingu przy Trzech Orłach, wyjazd autokarem na lotnisko
Bagaż główny: 25 kg; podręczny 8 kg
SKRÓCONY PLAN POBYTU
25.01 – przyjazd do Bombaju, przekazanie dzieci do rodzin
Wyjazd do Warszawy w dniach 10 do 12 grudnia 2011.
Chór Don-diri-don dnia 10 grudnia będzie występował na Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert pt.: „U Króla Stanisława Augusta” odbędzie się ok. godziny 17.00.
Wyjazd do Indii w dniach 24 stycznia do 05 luty 2012.
Dzieci, które jadą do Indii proszone są o wpłatę na konto 3000 zł do 13.12.2011-12-05
Najnowsze wiadomości z Izraela.
11.12 sobota
To już ostatni dzień pobytu w Jerozolimie,przywitał nas ciepłą burzą piaskową -wiało i sypało od strony pustyni.Rano po śniadaniu zwiedzaliśmy Kościół Pater Noster czyli Ojcze Nasz ,gdzie znajdowały się tablice w 164 językach z modlitwą Ojcze Nasz w tym była tablica polska i tablica w języku kaszubskim.Następnie w Judeii odwiedziliśmy Ain Karem kościół Narodzenia św.Jana Chrzciciela.Kolejnym etapem była jaskinia Soroq z super zachowanymi stalaktytami,stalagmitami.Następnie
pojechaliśmy do Palestyny do Betanii gdzie zwiedziliśmy grób Łazarza oraz w Kościele św.Łazarza uczestniczyliśmy we mszy św.podczas której śpiewaliśmy kolędy i utwory muzyki sakralnej.Po drodze do hotelu ostatnie zakupy w sklepie( picie i słodycze)i pyszna kolacja. Jutro o
8.15 wyjazd do Tel Avivu i lot do Berlina. Spotkamy się ok.19 w Szczecinie. Pozdrawiam D.D.
10.12 piątek
Już piątek-dzisiaj dzień przywitały dzieciaki o godz.4.45 rano o 5.15 -wyjazd i o 6.00 Msza Św. w Bazylice Grobu Pańskiego mamy czas dla całego chóru na uroczystą mszę przy samym grobie każdy miał możliwość krótkiej modlitwy i zadumy.Dzięki temu ,że to było wczesnym rankiem nie staliśmy w długich kolejkach przy wejściu do Grobu (tak normalnie czeka się ok.3 godz.).Po mszy ks. Piotr oprowadził Nas po kościele opowiadając historięcałej Bazyliki,zobaczyliśmy też Grotę Św.Heleny i Grotę Adama oraz pokazał Nam groby z 1 wieku naszej ery.Dzięki znajomością ks.Piotra,mogliśmy wejść na teren prywatny Bazyliki gdzie rezydują franciszkanie i mogliśmy zaśpiewać kilka utworów w Kaplicy Krzyżowców. O
godz.7.30 byliśmy już w hoteluna śniadaniu. O 9.30-zbiórka i wyjazd na dalsze zwiedzanie Jerozolimy - Kośćiół św. Anny - stary ,surowy romański styl i super akustyka - zaśpiewaliśmy polskie kolędy i oczywiście Pater Noster,pod kościołem ogromna cysterna - miejsce gdzie przed wiekami zbierała się woda,potem ruiny okalająe kościół.Zaliczyliśmy też krótką wizytę u Ojców Franciszkanów,gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę miasta z tarasu klasztoru.Następnie przeszliśmy najsłynniejszą Drogę Krzyżową ulicami starej Jerozolimy - Via Dolores,gdzie przy każdej stacji była ciekawa opowieść i krótka modlitwa - najciekawsza była stacja 3-Polska z nowym ołtarzem(całość wykonana z polskiego bursztynu).Od 13 do 16 dostaliśmy czas wolny na zakupy. Ok.17 powrót do hotelu,jedzonko i wypoczynek. Wsztstkich pozdrawiamy. D.D.
09.12 czwartek
Piękne słońce powitało nas dzisiaj o poranku. Od razu wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy w dół, w stronę Morza Martwego. Mijaliśmy tablice pokazujące wysokość nad poziomem morza. Zatrzymaliśmy się przy tej z napisem "Sea Level". Sympatyczny Beduin pozował tu do zdjęć ze swoim wielbłądem. Ruszyliśmy dalej przez Pustynię Judzką, aż do oazy Jerycho. W tym najstarszym mieście świata (10 tys. lat) zatrzymaliśmy się przy sykomorze związanej z osobą Zacheusza, który będąc niskiego wzrostu wspiął się na drzewo, żeby zobaczyć Jezusa. Potem skorzystaliśmy z kolejki linowej, żeby dostać się na Górę Kuszenia. Zwiedziliśmy prawosławny Klasztor przyczepiony do skały na ogromnej wysokości i udaliśmy się na lunch do restauracji z widokiem na całe Jerycho. Jadąc kolejką na dół mogliśmy zobaczyć ruiny najstarszej części miasta.
Przypomnieliśmy sobie historię zdobycia Jerycha przez Jozuego: mury miasta runęły od dźwięku trąb. Wreszcie przyszedł czas na plażowanie.
Dojechaliśmy wdłuż Morza Martwego do Ein Geddi. Po prawej stronie mieliśmy majestatyczne skały, oazę ze źródłem Dawida i mnóstwo palmowych gajów. Po lewej lazurowe morze. Kąpiel okazała się niezwykłym doświadczeniem - z powodu zasolenia nie można się zanurzyć. Woda wypierała nawet nieumiejących pływać - super. Posmarowaliśmy się też błotem, które ma cudowne właściwości odmładzające skórę. Cali czarni pozowaliśmy do zdjęć. Po kąpieli i chwili na kawę i lody pod palmami wróciliśmy do hotelu. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w sklepie z kosmetykami z Morza Martwego. Wielu z nas chciało przedłużyć proces odmładzania i pielęgnacji skóry także podczas długich, zimowych wieczorów w Polsce, dlatego kupiliśmy sól, błoto, kremy, odżywki i maseczki na bazie minerałów Morza Martwego. W hotelu kolacja i spać, bo jutro wstajemy bardzo wcześnie na poranną mszę na Kalwarii. Pozdrawiamy.
D.D.
08.12 środa
Dzisiejszy dzień - na szczęście znowu słoneczny - rozpoczęliśmy od wyjazdu z Autonomii Palestyńskiej. Po przekroczeniu checkpointu znaleźliśmy się w Izraelu. Przyjechaliśmy do Jerozolimy i udaliśmy się na Wzgórze Świątynne. To święte miejsce Muzułmanów góruje nad miastem słynną złotą Kopułą Skały, skąd wg tradycji prorok Mahomet został wzięty do nieba. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia pod meczetem Al-Aksa i weszliśmy pod Kopułę Duchów. Potem zwiedzaliśmy Żydowską część Starego Miasta.
Przeszliśmy się Cardo - ulicą z czasów Imperium Rzymskiego, obejrzeliśmy resztki muru z 586 roku p.n.e. i doszliśmy do Ściany Płaczu. Musieliśmy się rozdzielić, gdyż kobiety i mężczyźni nie modlą się tutaj razem.
Mielimy wyjątkowe szczęście - z powody święta Chanuka pod Ścianą Płaczu mnóstwo wyznawców Judaizmu modliło się w uroczystych strojach i procesyjnie obnosiło zwoje Tory. Następnie udaliśmy się do najstarszej części Jerozolimy zwanej Miastem Dawida. Pod ziemią znajduje się tutaj tunel wybudowany przez króla Ezechiasza, aby wodę ze źródła Gihon sprowadzić do miasta. Z lekkimi obawami weszliśmy do tunelu. Ponad 600 m drogi w ciemnościach i wodzie zrobiło na wszystkich ogormne wrażenie. Na szczęście mieliśmy małe latareczki i krótkie spodenki. Na końcu tunelu mogliśmy zobaczyć wykutą w skale słynną inskrypcję, a wyszliśmy prosto do Sadzawki Siloe, gdzie Jezus uzdrowił niewidomego. Przyszedł czas na lunch. Zjedliśmy w restauracji Rossini, która gościła kiedyś samego Papieża Benedykta. Po obiedzie spacer do Ratusza i Dzielnicy Rosyjskiej.
Weszliśmy do ogrodu przy pałacu Cara i mieliśmy czas wolny na najbardziej znanym deptaku Jerozolimy - Ben Yehuda. Potem udaliśmy się do parafii hebrajskojęzycznych katolików, gdzie mieszka ks. Piotr.
Spotkaliśmy się z ks. Romualdem Jakubem Waszkinelem-Wekslerem, któy opowiedział nam wzruszającą historię swojego życia - Żyda uratowanego przez polską rodzinę. Uczestniczyliśmy we mszy św. w języku hebrajskim, którą uświetniliśmy swoim śpiewem. Po mszy daliśmy mini-koncert dla parafian i udaliśmy się na kolację do hotelu "Seven Arches" na Górze Oliwnej. Był to kolejny udany dzień. Pozdrawiamy serdecznie.
D.D.
07.12 wtorek
"Dzisiaj w Betlejem" pogoda zdecydowanie lepsza niż wczoraj. Wprawdzie słońca, jakie pamiętamy z Galilei jeszcze nie było, ale najważniejsze, że nie padał deszcz. Nasz dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Bazylice Narodzenia. Weszliśmy do Groty, w której urodził się Jezus. Każdy mógł dotknąć skały ze słynną srebrną gwiazdą, a potem zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Zgromadzeni w grocie pielgrzymi z Hiszpanii ze łzami w oczach dziękowali za mini-koncert. Zwiedziliśmy całą Bazylikę śpiewając jeszcze w kaplicy św. Katarzyny, gdzie przywitał nas ojciec Ibrahim - franciszkanin z Jordanii. Zobaczyliśmy grotę św. Hieronima i jego grób, a przed wejściem do Bazyliki nasze kolędy zostały sfilmowane przez włoską telewizję RAI. Następnie udaliśmy się do Groty Mlecznej, gdzie obejrzeliśmy słynną ikonę Matki Bożej Karmiącej i spotkaliśmy o.
Lawrence'a - franciszkanina z USA. Zaskoczeniem była dla nas ilość listów z podziękowaniami za otrzymane łaski za pośrednictwem Matki Bożej Karmiącej z Groty Mlecznej. Wreszcie przyszedł czas zakupów. W sklepiku chrześcijańskiej rodziny wszyscy mogli skorzystać z ogromnego rabatu, a płyta z naszymi kolędami zrobiła prawdziwą furorę. Roni - właściciel sklepu, obiecał, że do samych Świąt będzie ją puszczał ilekroć pojawią się pielgrzymi z Polski. Po lunchu - shoarma z kurczaka - pojechaliśmy do Herodion. Ta zbudowana przez Heroda Wielkiego twierdza zrobiła na nas ogromne wrażenie. Widok z najwyższego wzgórza w okolicy zapierał dech w piersiach, a dzięki dobrej pogodzie mogliśmy zobaczyć całą Pustynię Judzką - aż do gór Jordanii. Weszliśmy do strasznie głębokich cystern, zwiedziliśmy też ruiny łaźni rzymskich. Potem udalśmy się na Pola Pasterzy, Uczestniczyliśmy we Mszy św. w jednej z grot, zwiedziliśmy śliczny kościółek z ażurową kopułą, zaśpiewaliśmy kilka kolęd przy aplauzie turystów z Japonii, a Ojciec Arkadiusz - Polski franciszkanin przywitał nas prezentami - obrazkami z kwiatami z Betlejem i nasionami rycynowca. Ojciec "Bocian" zabrał nas też na dół pięknego wzgórza, gdzie mogliśmy zerwać z krzaka nasiona i kwiaty gorczycy, które przypomniały nam przypowieść o wierze "jak ziarnko gorczycy". Podziwialiśmy piękną panoramę Betlejem i zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu na kolację, a wieczorem daliśmy mini-koncert w hotelowym lobby. Pozdrawiamy.
D.D.
06.12 poniedziałek
Dzisiejszy dzień powitał nas deszczem i silnym wiatrem, ale niezrażeni udaliśmy się na pieszą wędrówkę w dół Góry Oliwnej. Po zapoznaniu się z geografią Jerozolimy na punkcie widokowym zaczęliśmy schodzić Drogą Niedzieli Palmowej. Najpierw odwiedziliśmy słynny Żydowski cmentarz, który dla wierzących Żydów jest bardzo ważny ze względu na położenie na przeciw Wzgórza Świątynnego. Tradycja głosi, że pochowani tam, dostąpią zmartwychwstania jako pierwsi. Zapoznaliśmy się ze zwyczajami pogrzebowymi Izraela i pomodliliśmy się za naszych zmarłych, kładąc kamienie na grobach - zgodnie z miejscowym obyczajem. Następnie udaliśmy się do kościoła w kształcie łzy - Dominus Flevit. Jezus wchodząc do Jerozolimy zatrzymał się tam i zapłakał nad losem tego miasta. Poniżej, tuż za Potokiem Cedron znajduje się Ogród Oliwny, a w nim Bazylika Gethsemani, w kórej obejrzeliśmy Skałę Konania w Ogrójcu. Jeszcze niżej, na samym dnie potoku mogliśmy wejść do groty, gdzie uczniowie zasnęli czekając na modlącego się Jezusa. Wreszcie dotarliśmy do prawosławnej cerkwii Wniebowzięcia Maryji. Po modlitwie w grocie i przy cudownej ikonie za zgodą miejscowego popa zaśpiewaliśmy utwór "Pater Noster".
Tajmeniczy klimat tego kościoła - ciemnego, pełnego lampek oliwnych i nasza muzyka zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Z Potoku Cedron udaliśmy się na drugą stronę miasta i weszliśmy na Górę Syjon. Tu zwiedziliśmy Wieczernik (miejsce Ostatniej Wieczerzy) i grób króla Dawida. Jeszcze jedno ważne miejsce na Górze Syjon to Opactwo Benedyktynów zwane Dormizione, gdzie upamiętnone jest Zaśnięcie Maryji.
Następnie udaliśmy się do domu Kajfasza, gdzie znajduje się kościół Galicantu. Zwiedziliśmy tę kilkupoziomową świątynię wspominając zaparcie się św. Piotra. Na najniższym poziomie zeszliśmy do starożytnej cysterny, gdzie zaśpiewaliśmy w niesamowitej scenerii pomieszczenia wykutego w skale. Kolejnym punktem programu był czas wolny w największym centrum handlowym Malkha (Królowa). Z powodu święta Chanuka otaczało nas mnóstwo rodzin z dziećmi, które przyszły spróbować tradycyjnych pączków.
Dołączyliśmy się do kolorowego tłumu i przy tradycyjnej Żydowskiej muzyce robiliśmy zakupy, nie zapominając o zjedzeniu słynnych Chanukowych pączków. Pod koniec dnia udaliśmy się do hotelu w Betlejem.
Najpierw musieliśmy przekroczyć posterunek graniczny (checkpoint), ponieważ Betlejem znajduje się na terenie Autonomii Palestyńskiej. Duże wrażenie zrobił na nas wysoki mur pokryty graffitti. Hotel "Sheperds"
spełnił nasze oczekiwania - pokoje są znakomite, podobnie jedzenie. Po tradycyjnej arabskiej kolacji mogliśmy odpocząć. Pozdrawiamy z kolejnego "państwa" - Autonomii Palestyńskiej.
D.D.
05.12 niedziela
Niedziela przywitała nas pięknym słońcem i prawdziwie wakacyjną pogodą.
Jedząc śniadanie podziwialiśmy panoramę Jerozolimy leżącej u naszych stóp. O 9 rano rozpoczęliśmy wizytę w Instytucie Pamięci Yad Vashem.
Miejsce, które upamiętnia Zagładę w obozach koncentracyjnych na całym świecie wywarło duże wrażenie na dzieciach. Szczególnie utkwił nam w pamięci pomnik Janusza Korczaka. Następnie udaliśmy się do budynku parlamentu - Knesetu, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku-symbolu Izraela, siedmioramiennym świeczniku zwanym Menora. Po trwającej ok. godziny drogi dotarliśmy do Tel Avivu. Zostawiliśmy nasze stroje koncertowe w klasztorze franciszkańskim w Starym Mieście - Jaffa i udaliśmy się na lunch - typowe izraelskie jedzenie - falafel i hummus.
Zwiedziliśmy najstarszą część tego liczącego 4000 lat miasta, z ruinami egipskiej bramy i malowniczym parkiem. Przeszliśmy przez słynny Most Życzeń i przez wąskie uliczki dotarliśmy do portu. Następnie mieliśmy czas wolny. Część z nas udała się na plażę, inni do miasta. Wieczorem o godz. 18.00 uczestniczyliśmy we Mszy św, w kościele św. Piotra w Jaffie (starej części Tel Avivu). Po Mszy św. odbył się koncert - znowu niezwykle udany. Publiczność dopisała i żywo reagowała nagradzając dzieci brawami, a na końcu owacją na stojąco. Po koncercie pojechaliśmy do arabskiej restauracji na kolację. Znowu typowe lokalne jedzenie: na przystawkę zestaw kilku sałatek, hummus, arabski chleb - pita, danie
główne: szaszłyki, kotlety z baraniny i słodkie frytki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu na Górze Oliwnej. Pozdrawiamy serdecznie. Jutro kolejny etap naszej podróży. Do zobaczenia.D.D.
04.12 sobota
Shalom. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy wizytą w Kanie Galilejskiej w kościele pierwszego cudu Pana Jezusa. Następnie udaliśmy się do Nazaretu, gdzie w Bazylice Zwiastowania uczestniczyliśmy we Mszy św.
Miłą niespodzianką było spotkanie z ks. Mirosławem, któy przekazał nam pozdrowienia i drobne upominki. Po mszy św. zwiedziliśmy kościół św.
Józefa i po krótkim spacerze udaliśmy się do Cezarei Nadmorskiej. W ruinach starożytnego amfiteatru daliśmy mini-koncert obserwując akustykę w różnych miejscach tego pięknego budynku. Potem plaża, twierdza Krzyżowców i przejazd do Jerozolimy. Najpierw we Wschodniej - Arabskiej części zjedliśmy typowy,palestyński lunch - falael w chlebie pita i regionalne sałatki. Następnie przyjechaliśmy do hotelu Seven Arches, mieszcząceg się na Górze Oliwnej - wspaniały widok zachwycił wszystkie dzieciaki. U naszych stóp rozciąga się cała Jerozolima. O 18.00 w Starym Mieście, w klasztorze San Salvatore odbył się pierwszy koncert.
Przepiękny barokowy kościół wypełniony był publicznością, która zgotowała nam na zakończenie owacje na stojąco. Późna kolacja w hotelu i wreszcie możemy udać się na zasłużowny odpoczynek. Pogoda ponownie dopisała - słońce i lato w pełni (27 st.) Pozdrawiamy.
D.D.
03.12 piątek
Dzisiejszy dzień zaczeliśmy śniadaniem o 7 rano. O godz.8 byliśmy już jako pierwsza grupa w Kafarnaum - w mieście w którym przebywał i nauczał Jezus. Zwiedziiśmy dom Piotra i Synagogę,następnie udaliśmy się na Górę Błogosławieństw - gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Św. w amfiteatrze z malowniczym widokiem na Jez.Galilejskie.Kolejnym punktem programu były dwa miejsca związane z działalnością Jezusa w Galilei: Tabgha - Kościół Rozmnożenia Chleba i kościół przekaznia Piotrowi tzw. Prymatu. Po krótkiej przerwie na promenadzie w Tyberiadzie pojechaliśmy nad rzekę Jordan, do miejsca Chrztu Pana Jezusa. Ks. Piotr polał nasze głowy wodą, w geście odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Z Jardenit udaliśmy się na Górę Tabor. Zachód słońca widziany z wysokiej góry był ostatnim punktem programu. Po kolacji wszystkie dzieciaki kąpały się w basenie hotelowym.
Pogoda: słońce i ok. 30 st. Pozdrawiamy serdecznie.D.D.
02.12 czwartek
Kochani rodzice. W ostatniej chwili dotarliśmy rano na lotnisko do Berlina -śniegi ,zaspy i korki.
Po odprawie czekaliśmy na samolot ok. 1 godz. - był opóżniony a potem jeszcze 1 godz.siedzieliśmy
w samolocie w oczekiwaniu na odlot. O godz. 16 szczęśliwie wylądowaliśmy w Izraelu ok.
godz.20. byliśmy zakwaterowani w hotelu w Tyberiadzie. Jutro o 7 śniadanie i cały dzień zwiedzania .
Jest ciepło ok.26 st. Na lotnisku wszystkie dzieciaki przebrały się w letnie ciuchy.
Jest super ,hotel OK i bardzo dobre jedzenie.
Pozdrawiamy.D.D.
Plan pobytu Chóru w Izraelu (2.12 – 12.12.2010)
02.12. (czwartek):
Przylot do Tel Avivu o godz. 1350.
Przejazd do Galilei, wjazd taksówkami, zachód słońca na Górze Tabor.
Przyjazd do hotelu w Tyberiadzie.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
03.12. (piątek):
Zwiedzanie Tyberiady, miejsca wokół Jeziora Galilejskiego: Kafarnaum, Tabgha Kościół Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Chleba i Ryb, Góra 8 Błogosławieństw, czas wolny w Tyberiadzie (ok.1 – 1,5 h), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
04.12. (sobota):
Ciąg dalszy zwiedzania Galilei – Kana Galilejska, Nazaret, Góra Karmel (Hajfa).
Przejazd do Jerozolimy. Zakwaterowanie w hotelu.
Koncert na Starym Mieście. Późna obiadokolacja – restauracja na starym mieście. Nocleg.
05.12. (niedziela):
Zwiedzanie Jerozolimy. Yad Vashem – muzeum pamięci ofiar holokaustu. Menora przed Knesetem, parlament z zewnątrz. Przejazd do Tel Avivu. Spacer po Starym Mieście i porcie Yaffo. Czas wolny na Promenadzie.
Msza Św. W Kościele św. Piotra o godz. 1800.
Koncert. Obiadokolacja, powrót do Jerozolimy, nocleg.
06.12. (poniedziałek):
Zwiedzania Jerozolimy ciąg dalszy: Góra Oliwna, Droga Niedzieli Palmowej, Dominus Flevit, Ghetsemani, Prawosławne Wniebowzięcie NMP, Grota Zaśnięcia Apostołów.
Przerwa na obiad.
Szuk Mahane Yehuda, Kościół Etiopski, Plac przy Ratuszu, Dzielnica rosyjska.
Msza św. w jęz. hebrajskim w Kościele św. Symeona i Anny (godz. 1830)
Koncert. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
07.12. (wtorek):
Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna.
Przerwa na lunch (ok. 1 godz.)
Pole Pasterzy.
Msza św., obiadokolacja, nocleg.
08.12. (środa):
Przejazd do Jerozolimy.
Spacer po dzielnicy Żydowskiej w Starym Mieście i Ściana Płaczu, Miasto Dawida, przejście przez tunel Ezechiasza (dla chętnych).
Przerwa na lunch.
Góra Syjon, Kościół Zaśnięcia NMP, Góra Króla Dawida, Wieczernik, Kościół Galicantu, dom Kajfasza.
Przejazd do hotelu w Jerozolimie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
09.12. (czwartek):
Wyjazd do Jerycha, Góra Kuszenia, Qumran, plaza nad Morzem Martwym – przejazd do Ein Geddi. Czas na kąpiel, Masada. Powrót do Jerozolimy, obiadokolacja, nocleg.
10.12. (piątek):
Zwiedzania Jerozolimy ciąg dalszy: Kościół św. Anny, Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego.
Czas wolny na Starym Mieście.
Obiadokolacja, nocleg.
11.12 (sobota):
Zwiedzanie: Betania oraz malownicza dolina na pustyni Judzkiej Wadi Quelt.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
12.12 (niedziela):
Przejazd na lotnisko Ben Gurion.
Wylot godz. 1240
Przylot Berlin 1600.
Planowany powrót do Szczecina ok. 1900
-----------------------------------------------------------------------------------
Wiadomości z wyprawy do Chin
07.08.2010 godzina 20.00
Dzieci wylądowały szczęśliwie we Frankfurcie
O godzinie 22.10 dzieci wyruszą do Berlina.
Przybliżona godzina przyjazdu do Szczecina to 10.00 w niedzielę.
Najnowsze widomości z Chin
05.08.2010 Wiadomości z Szanghaju
04.08.2010 Wiadomości z HANGZHOU
Po pierwszej nocy w chińskich domach ,spotkaliśmy się o 15.00 w pięknej
Wieczorem pełny sukces i owacja na stojąco -
03.08.2010 Wieści z HANGZHOU
Po 13 godzinach jazdy luksusowym pociągiem-sypialnym dotarliśmy do
02.08.2010 Wieści jeszcze z Pekinu - w galerii zdjęcia z Chin
My już jesteśmy po koncercie zamykającym cały X Międzynarodowy Festiwal
01.08.2010 Wieści z Pekinu
Dzisiejszy dzień rozpoczeliśmy od zwiedzania Zakazanego Miasta ,w którym
31.07.2010 Kolejne widomości z Chin
Dzień zwiedzania i odpoczynku. Zaczeliśmy od rana
30.07.2010 List od Pana Darka
Jesteśmy po kolejnym dniu -pełni wrażeń , udanego koncertu w sali
29.07.2010 List od Pana Darka
Pozdrawiamy z upalnego Pekinu.Zakwaterowani jesteśmy w bardzo dobrym
Koncerty w Danii.
Chór „Don-diri-don” w dniach od 5.02 do 7.02.2010 będzie brał udział w Koncercie Noworocznym Tvind 2010, który odbędzie się w centrum Forum w Horsens w Danii. W ramach tego koncertu, pierwszego dnia tj. 5.02 chór będzie śpiewał "Te Deum" H. Berlioza. Utwór ten będzie wykonywany przez Minsk Radio Choir, chór ChAPS , chór Don-dir-don z udziałem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej i Minsk Radio Orchestra. W sumie na scenie wystąpi ponad 100 muzyków. Wieczorem 6.02 chór Don-diri-don będzie uczestniczył w koncercie "Carmina Burana" C. Orff . Ostatniego dnia tj.7.02 dzieci będą miały koncert z programem a cappella.
Międzynarodowy Festiwal BALKAN FOLK FEST 2009
W dniach 4.12.2009 do 14.12.2009 r. Chór Don-Diri-Don przebywa na tournee w Stanach Zjednoczonych.
|